18

August, 2019

10:30 – 17:00
Herb Graham Recreation Centre, 38 Ashbury Cres, Mirrabooka

Special thank you to host and Tournament director Erica May.
Thank you to all Wrestlers, First Aid, Officials, Parents, WA Combat Sport Commission, Wrestling Australia Commission and volunteers.

Freestyle – Female 5-7yo 23kg
🥇 Gold – Linh Duong (Wolves)
🥈 Silver – Milla Graham-Arho (Warriors)
🥉 Bronze – Tabitha Humberston (Wolves)

Freestyle – Female 6-7yo 26kg
🥇 Gold – Mia Richardson (Wolves)

Freestyle – Female 5-7yo 36kg
🥇 Gold – Fiona Millson (Wolves)

Freestyle – Female 5-7yo 23kg
🥇 Gold – Chi Than Duong (Wolves)

Freestyle – Male 6-7yo 26kg
🥇 Gold – Benji Halley (Punishers)
🥈 Silver – Jake Roberts (Wolves)

Freestyle – Male 8-9yo 42kg
🥇 Gold – Everleigh Aiello (Wolves)

Freestyle – Male 8-9yo 31kg
🥇 Gold – Killian Roberts (Subiaco)
🥈 Silver – Luhan Gouws (Warriors)

Freestyle – Male 8-9kg 36kg
🥇 Gold – Jack Graham-Arho (Warriors)

Freestyle – Male 8-9yo 42kg
🥇 Gold – Phoenix Evans-Brown (Gladiators)

Freestyle – Male 8-9yo 56kg
🥇 Gold – Gus Vorster (Warriors)

Freestyle – Male 10-11yo 35kg
🥇 Gold – Christian Cloete (Warriors)

Freestyle – Male 10-11yo 40kg
🥇 Gold – Jules Chabbert (Fremantle)

Freestyle – Male 10-11yo 45kg
🥇 Gold – Ollie Jones (Gladiators)

Freestyle – Male 10-11yo 51kg
🥇 Gold – John Kelly (Gladiators)

Freestyle – Female 12-13yo 52kg
🥇 Gold – Karen Gregory (Gladiators)

Freestyle – Male 12-13yo 46kg
🥇 Gold – Maksym Ivanov (Gladiators)

Freestyle – Male 12-13yo 52kg
🥇 Gold – Max Ellis (Subiaco)
🥈 Silver – Calum Hogan (Gladiators)

Freestyle – Male 12-13yo 65kg
🥇 Gold – Christian Vorster (Warriors)

Freestyle – Male 12-13yo 82kg
🥇 Gold – Gray Moffat-Clarke (Fremantle)
🥈 Silver – Finn Bald (Gladiators)

Freestyle – Female 14-15yo 54kg
🥇 Gold – Channelle Pipponen (Fremantle)

Freestyle – Female 14-15yo 62kg
🥇 Gold – Taonga Manuel (Gladiators)

Freestyle – Male 14-15yo 62kg
🥇 Gold – Lucius Gouws (Warriors)
🥈 Silver – James Dwyer (Gladiators)

Freestyle – Female Cadets 57kg
🥇 Gold – Mia Tesanovic (Wolves)

Freestyle – Male 14-15yo 65kg
🥇 Gold – Carl Jankowitz (Warriors)

Freestyle – Male Cadets 74kg
🥇 Gold – Taylor Pickering (Gladiators)

Freestyle – Female Cadets 57kg
🥇 Gold – Cian Butler (Fremantle)

Freestyle – Female Seniors 57kg
🥇 Gold – Ilka Richardson (Wolves)

Freestyle – Male Seniors 61kg
🥇 Gold – Dyoto Tanuwibawa (Subiaco)

Freestyle – Male Senior 65kg
🥇 Gold – Stephen Erceg (Gladiators)
🥈 Silver – Thomas Leaver (Fremantle)

Freestyle – Male Senior 74kg
🥇 Gold – Taylor Pickering (Gladiators)
🥈 Silver – Peet Palm (Warriors)

Freestyle – Male Senior 86kg
🥇 Gold – Troy Phillips (Wolves)
🥈 Silver – Nima Behrouz (Gladiators)

Freestyle – Male Senior 92kg
🥇 Gold – Auston Varan (Fremantle)

Greco-Roman – Male Senior 67kg
🥇 Gold – Stephen Erceg (Gladiators)
🥈 Silver – Scott Miotto (Wolves)

Greco-Roman – Male Senior 72kg
🥇 Gold – Ando Lehtmets (Wolves)

Greco-Roman – Male Senior 82kg
🥇 Gold – Leo Tesanovic (Wolves)

Greco-Roman – Male Senior 86kg
🥇 Gold – Troy Philips (Wolves)

Greco-Roman – Male Senior 130kg
🥇 Gold – Troy Humberston (Wolves)

Greco-Roman – Male Junior 130kg
🥇 Gold – Seth Roberts (Wolves)

Related posts you may be interested in:

Women Warriors of Wrestling Camp

Women Warriors of Wrestling Camp

An introductory Camp for 4 days and a mini competition.

COME & TRY YOUR HANDS AT THE FASTEST GROWING FEMALE SPORT IN NORTH AMERICA.

Intro to Refereeing Course

Intro to Refereeing Course

Wrestling WA has been offered a unique opportunity for Referee Educator, Stefan Rudevics to visit WA to run a 3 Day course.